Kto nie chce rewitalizacji naszego bazarku?

Nasz bazarek jest tradycyjnym miejscem robienia zakupów. Do jego wyglądu wszyscy już przyzwyczailiśmy się. Czy jest jednak choć jeden mieszkaniec Milanówka, któremu podobają się klimaty naszego bazarku rodem z lat 90 ubiegłego wieku?

Pomimo pełnej sympatii do tradycji to w naszej ocenie bazarek jest wątpliwą wizytówką naszego miasta. Problem rewitalizacji targowiska jest jednak do rozwiązania np. poprzez: poddanie rewitalizacji tylko środkowej części targowiska (która wizualnie jest w najgorszym stanie); zachowanie istniejącej kostki brukowej (celem zminimalizowania kosztów); zwiększenie budżetu inwestycji poprzez partnerstwo publiczno prywatne; wypracowanie gwarancji prawnych powrotu kupców na targowisko; zachowanie obiektów zewnętrznie akceptowanych, w tym od strony ulicy Piłsudskiego przy założeniu ujednolicenia ich wyglądu. Oto przykłady takich pawilonów:

Dlaczego takie koncepcje nie były rozważane przez Radę Miasta zanim zablokowano realizację inwestycji?  Pytanie w tej sprawie skierowaliśmy w piśmie do Rady Miasta Milanówka.

Zob. Pismo do RM w spr. targowiska

Opracował: Lucjan Bełza